godlo

 

KONKURSY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

j.niem DSC 0721 sm7 grudnia br. odbyły się w naszej szkole dwa konkursy z języka niemieckiego: Turbolandeskunde – z zakresu krajoznawstwa państw niemieckiego obszaru językowego oraz interaktywny konkurs Mogalo.

Tegoroczna IV edycja konkursu „Turbolandeskunde – Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych” dotyczy Niemiec. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Konkurs odbywa się pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie i Warszawie.
W I etapie szkolnym konkursu wzięli udział uczniowie klas: 1TA, 3TU i liczna reprezentacja klasy 2EA. Uczestnicy rozwiązywali test w grupach trzyosobowych. Test w formie dwujęzycznej zawierał pytania zamknięte i otwarte z zakresu geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów Republiki Federalnej Niemiec.
Po zawziętej walce wyniki przedstawiają się następująco:
1. miejsce: Dominika Palowska (2EA), Małgorzata Orszulik (3TU) i Łukasz Dzięgiel (1TA),
2. miejsce: Tomasz Juroszek, Jakub Koterba i Oskar Kurzok (wszyscy z 2EA),
3. miejsce: Marek Kuchejda, Patryk Szołdra i Maciej Stawarczyk (wszyscy z 2EA).
Do II etapu regionalnego, który odbędzie się 13 kwietnia 2018r. w Katowicach, przeszli: Dominika, Małgosia i Łukasz.

j.niem DSC 0722 sm j.niem DSC 0723 sm

 

 

 

 

 

 

 

 

 j.niem DSC 0706 sm
W II edycji konkursu „Mogalo: Verstehen – konkurs z języka niemieckiego” wzięło udział 846 uczniów ze 160 szkół. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 1TA - Łukasz Dzięgiel. Konkurs polega na słuchaniu treści w języku niemieckim i udzielaniu odpowiedzi on-line. Uczeń ma do rozwiązania 24 zadania różnego typu, ale dopasowane poziomem trudności do kategorii wiekowej uczestników. Łukasz otrzymał wyróżnienie w formie bezpłatnego udziału w kolejnej edycji konkursu.

GRATULUJEMY!!!
Agnieszka Kurowska i Aleksandra Pilorz

j.niem DSC 0713 sm

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com