godlo

 

kir

 

Już po raz dziesiąty odbył się Międzyszkolny Konkurs Gwary. To wspaniała tradycja, pielęgnująca regionalia naszej małej ojczyzny, mowę naszych ojców, pamięć o tym, jak hańdowni bywało..Tegoroczną edycję konkursu uświetniły występy 18 uczestników z cieszyńskich szkół ponadgimnazjalnych : I, II i III L.O., ZSB i ZSEG.
W jury zasiedli wybitni znawcy gwary i kultury ludowej cieszyńskiej ziemi: p. Janina Guziur, p. Czesław Stuchlik oraz p. Maksymilian Kuśka.
Mogliśmy podziwiać zespoły, duety, jak i solistów, którzy w tradycyjnych strojach prezentowali teksty m.in. Jana Chmiela, Henryka Jasiczka, czy Eweliny Szuścik. Były więc połazy, zabijaczka, utopce, smowy i wiele innych obyczajów, tak charakterystycznych dla naszego regionuUśmiech
Jury zadecydowało, że na najwyższy laur zasłużyła "Grupa folklorystyczna" z II L.O. im. M. Kopernika za tekst 'Konkurs w gastronomicznej szkole" autorstwa p. Ewy Kanafek
II miejsce ex-equo przypadło Kamili Pniok z II L.O. za tekst pt. "Jak się baba chłopu przypodobać chciała" oraz Amadeuszowi Pajorowi z III L.O. za "Sceniczne kłopoty". Amadeusz otrzymał też za swój brawurowy występ Nagrodę Publiczności!
Na III miejscu uplasowała się Justyna Kondziołka z I L.O. im. A. Osuchowskiego z utworem "Czego chcesz od nas Panie?"
Wyróżnione zostały: Dagmara Czepczor (II L.O.), Angelika Kabiesz (ZSEG) oraz Justyna Faruga (I L.O)
Finałowym akcentem imprezy był wspaniały występ ukraińskiego zespołu tanecznego Promiń z Tarnopola, który mieszanką ludowych i rozrywkowych melodii, a także tanecznymi popisami, porwał wszystkich do wspólnej zabawy!Uśmiech


100-lecie ZSEG

Praktyki w Granadzie 2017

Praktyki - Cordoba 2017

Robert Sowa w ZSEG

Jak zrobić drink bezalkoholowy na herbacie?

POLONEZ "Pan Tadeusz"

"Polsko-ukraiński most ponad granicami"

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com