godlo

 

W dniu 22 marca 2013 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej odbył się 5. Beskidzki Konkurs Młodych Kelnerów.

W konkursie uczestniczyły drużyny z Chorzowa, Bielska-Białej, Wisły oraz dwie załogi z Cieszyna.

Zawody polegały na przygotowaniu najciekawszej aranżacji stołu.

Praca młodych kelnerów była oceniana przez Jury w składzie:

Bożena Biernot – właścicielka kilku obiektów gastronomicznych,

Mirela Bednarek – florystka, specjalizująca się w dekorowaniu okolicznościowych imprez gastronomicznych,

Sylwester Ochman – menadżer jednej z cieszyńskich restauracji, doświadczony kelner i barman, członek Stowarzyszenia Polskich Barmanów.

Podczas konkursu, miały miejsce specjalistyczne warsztaty z zakresu aromatów winnych, które przeprowadził Sylwester Ochman. Zajęcia te spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Dzięki dofinansowaniu Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Gminy Cieszyn zostały zakupione cenne nagrody. Pozwoliło to również na wręczenie ciekawych upominków wszystkim uczestnikom konkursu. Szczęśliwymi zdobywcami tegorocznych trofeów zostali:

miejsce I: Malwina Rucka i Monika Rozum za aranżację stołu pt. „Magia Smaków”
ZSEG w Cieszynie; opiekun Ewelina Tkacz.

miejsce II: Ewa Kaczmarczyk, Maria Mniebudek – aranżacja pt. „Wielka Rosja”
Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle; opiekun Dorota Mendrek.

miejsce III: Aneta Domańska i Rafał Walecki - aranżacja „Myśliwska Uczta”
Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych w Chorzowie; Alicja Laskowska.

nagroda publiczności: Karolina Jakubik, Andrzej Klupa – „Cytrynowe Urodziny”
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 5 w Cieszynie

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom wraz z opiekunami za udział, zaangażowanie i fachowe przygotowanie.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Dyrektora Leszka Pindura, Anny Paprota, Bożeny Biernot, Mireli Bednarek, Marzeny Sokołowskiej, Urszuli Zwardoń, oraz wszystkich osób, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do pomyślności projektu.

Praktyki - Malaga 2019 cz.2

Spróbuj jak smakuje bezpieczeństwo

Praktyki - Malaga 2019

Praktyki - Cordoba 2017

Film o historii ZSEG

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com