godlo

 

W środę 3 czerwca w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie odbywał się X Beskidzki Konkurs Młodych Barmanów.
Organizatorami imprezy byli:

Jak co roku patronat nad tą imprezą objął Starosta Powiatu Cieszyńskiego.

Celem konkursu było wyłonienie najlepszych uczniów szkół gastronomicznych. Uczestnikami byli uczniowie z powiatu cieszyńskiego, bielskiego oraz z Czech. Zadaniem młodych barmanów było przygotowanie dwóch różnych napojów mieszanych w kategorii: SOFT FANCY DRINK (pojemność min 150ml) oraz SHORT FANCY COCKTAIL (max. 90ml objętości).

Praca młodych barmanów była oceniana zgodnie z zasadami International Bartenders Association. Oznacza to, że punktowana była technika przygotowania cocktaili oraz same koktajle pod względem wyglądu, aromatu i smaku. Jury techniczne składało się z profesjonalnych barmanów, członków SPB: Bogdana Gałuszki, Jakuba Omyły, Sylwestra Ochmana. W skład jury degustacyjnego również wchodzili profesjonalni barmani (Agnieszka Cieślar, Krzysztof Ogrodzki), przedstawiciele sponsorów oraz zaproszeni goście i opiekunowie uczestników.

Praca młodzieży odbywała się na bardzo wysokim poziomie a komponowane koktajle często zaskakiwały pomysłowością, składnikami, czy sposobem podania.

Zastosowanie zasad IBA pozwala jednak na klarowne wyłonienie zwycięzców.

W kategorii SHORT FANCY COCKTAIL laureatami zostali:

1. miejsce: Piotr Strzelec z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej,

2. miejsce: Justyna Podżorska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie,

3. miejsce: Nikola Turoňová z Střední Odbornej Školy Třineckých Železáren w Trzyńcu. Otrzymała ona również wyróżnienie w tej kategorii.

W kategorii SOFT FANCY DRINK laureatami zostali:

1. miejsce: Justyna Podżorska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie,

2. miejsce: Piotr Strzelec z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej,

3. miejsce: Nikola Turoňová z Střední Odbornej Školy Třineckých Železáren w Trzyńcu.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Łukasz Ogórek z Zespołu Szkół im. Juliana Tuwima w Bielsku-Białej.

GRAND PRIX Konkursu zdobyła Justyna Podżorska z ZSEG w Cieszynie.

Dzięki dofinansowaniu imprezy przez Starostwo Powiatowe w Cieszynie oraz dzięki sponsorom: SCM Sp. z o.o. (importera marki MONIN) i firmie Bareq.pl, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe upominki. Laureaci zaś otrzymali wysokiej klasy sprzęt barmański oraz profesjonalne szkło barowe.

Z ramienia ZSEG szczególny wkład w przygotowanie szkoły do tego projektu włożyli pracownicy administracji pod przewodnictwem dyrektora Leszka Pindura.

Nieoceniona jest również praca pani księgowej Anny Paproty, która swoim doświadczeniem i radą jest zawsze do dyspozycji.

Gorące i serdeczne podziękowania na ręce tych wszystkich, bez których konkurs ten nie odbyłby się albo nie byłby tak dobrze przeprowadzony!!!

Organizatorzy

sala konkursowa przygotowana do zawodówostatnie przygotowanie pierwszych zawodników Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Cieszyński Janusz KrólBogdan Gałuszka bez niego ani jeden konkurs nie odbyłby się Mariusz Pietryka z firmy SCM prezentuje produkty MONINJustyna Podżorska z ZSEG w Cieszyniesoft drinki Justyny Podżorskiej z ZSEG w CieszynieKamila Misiarz z ZSEG w Cieszyniekompozycje Kamili Misiarz z ZSEG w Cieszyniekompozycje Kamili Misiarz z ZSEG w Cieszynie 2Piotr Strzelec z ZSGH w BielskuBiałejNikola Lyskova z Trzyńca

Mikołaj Gil z ZSGH w BielskuBiałejMaksymilian Wawak z bielskiego hotelarzaNikola Turonova z Trzyńcashort drinki Nikoli Turonovej z TrzyńcaŁukasz Ogórek z bielskiego hotelarzasoft drinki Łukasza Ogórka z BielskaBiałejPatricie Byrtysova ze szkoły gastronomicznej z Czeskiego Cieszyna short drink Patrycji Byrtusovej z Czeskiego Cieszynasoft drink Patrycji Byrtusovej z Czeskiego Cieszynaod lewej Bogdan Gałuszka Agnieszka Cieślar Mariusz Pietryka Jakub Omyłarozdanie nagródwszyscy uczestnicy konkursu

laureaci konkursu od lewej Nikola Turonova Jurtyna Podżorska i Piotr Strzelec

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com