godlo

 

Harmonogram matur        Harmonogram egzaminów zawodowych  (hasło u wychowawcy)

Wizyta uczniów na Wydziale Przyrodniczym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu

W dniu 12 grudnia 2019 uczniowie naszej szkoły razem z kilkoma uczennicami klasy 8 Szkoły Podstawowej w Cisownicy (w ramach współpracy pomiędzy tymi szkołami) uczestniczyli w wyjeździe na Wydział Przyrodniczy UŚ w Sosnowcu.

Wizyta na Uniwersytecie w pierwszej części obejmowała zapoznanie się z przeszłością geologiczną Wyżyny Śląskiej (na podstawie pięknych dioram), poznanie odkrytych na tym terenie dinozaurów oraz obejrzenie dużej kolekcji minerałów, w tym meteorytów. Była także możliwość poznania historii rozwoju człowieka na podstawie zrekonstruowanych modeli.

W drugiej części uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawym, dwugodzinnym wykładzie doktora Boczarowskiego, dotyczącym najważniejszych wydarzeń geologicznych oraz zmian świata organicznego w dziejach Ziemi.

W wyjeździe uczestniczyli uczniowie klasy 1 TUG oraz kilkoro uczniów z klasy 4EA oraz 4TU, których postawa oraz zainteresowanie przedstawianą tematyką zostało bardzo wysoko ocenione przez pracowników Wydziału Przyrodniczego UŚ w Sosnowcu.

Uwaga: Ostatnie zdjęcie przedstawia część meteorytu

Komisja Przyrodnicza 

Sosnowiec1

Sosnowiec2 20191212 101040

Sosnowiec4 20191212 101958

Sosnowiec3 20191212 101949

Sosnowiec5 20191212 102006

Sosnowiec6 20191212 102137

Sosnowiec7 20191212 103256

Sosnowiec8 20191212 104719

Sosnowiec9 20191212 105649

Sosnowiec10 meteoryt

 

 

 

Praktyki - Malaga 2019 cz.2

Spróbuj jak smakuje bezpieczeństwo

Praktyki - Malaga 2019

Praktyki - Cordoba 2017

Film o historii ZSEG

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com