godlo

 

Harmonogram matur        Harmonogram egzaminów zawodowych  (hasło u wychowawcy)

W piękną, słoneczną środę 23 października 2019 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie odbyła się już XIV edycja Beskidzkiego Konkursu Młodych Barmanów .

1dmm

Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Dla Rozwoju Przedsiębiorczości, Edukacji i Kultury Młodzieży „EkoGa” pod honorowym patronatem Starosty Cieszyńskiego.

Jak co roku ogromną pomoc uzyskaliśmy od Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie oraz Stowarzyszenia Polskich Barmanów, które reprezentowali: Bogdan Gałuszka oraz Agnieszka Cieślar. Nasz konkurs wspierała również firma Alternativ Bar, w ramach projektu „Ja za Barem”.

Członkowie SPB odpowiedzialni byli za ocenę techniczną zawodników oraz brali udział w ocenie degustacyjnej.

W konkursie uczestniczyło 10 uczniów z 7 szkół o profilu gastronomicznym z województwa śląskiego, małopolskiego oraz goście z Czeskiego Cieszyna. Zadaniem zawodników było przygotowanie w określonym czasie, po trzy porcje napojów mieszanych w dwóch kategoriach:

§Short Fancy Cocktail (fantazyjny short drink o objętości do 90ml),

§Soft Fancy Drink (bezalkoholowy long drink, o objętości powyżej 150ml).

Na wynik końcowy składały się dwie oceny:

§techniczna – ocena pracy barmanów, zgodna z regułami International Bartenders Association (Międzynarodowego Stowarzyszenia Bamanów) oraz

§degustacyjna – ocena wyglądu, zapachu i smaku przygotowanych napojów.

Walory organoleptyczne osądzali zaproszeni goście, nauczyciele oraz wspomniani wyżej barmani.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii Short Fancy Cocktail:

1.MIEJSCE: Vit Koziel       Albrechtova střední škola, Český Těšín
2.MIEJSCE: Nikola Kaleta - Zespół Szkół im. Tuwima w Bielsku Białej;

3.MIEJSCE: Julia Gruszecka – Zespół Szkół im. Tuwima w Bielsku-Białej

W kategorii Soft Fancy Drink:

1.MIEJSCE: Koziel Vit - Albrechtova střední škola, Český Těšín

2.MIEJSCE: Julia Gruszecka Zespół Szkół im. Tuwima w Bielsku-Białej

3.MIEJSCE: Krzysztof Bronowski- Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie

Nagrodę GRAND PRIX konkursu- Kurs barmański otrzymał Koziel Vit.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a laureaci wspaniałe nagrody, które z pewnością pozwolą na dalszy rozwój w tym zawodzie.

2.dmm 3dmm 4dmm
5.dmm 6dmm 7.dmm

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dyrekcji, nauczycielom i pracownikom ZSEG w Cieszynie, barmanom zaangażowanym w obsługę imprezy. Dziękujemy też instytucjom i firmom wspierającym: Urzędowi Miasta Cieszyna, firmie BHP Niedzielscy, SCM (syropy Monin), Alterantiv Bar, dzięki którym konkurs prowadzony jest profesjonalnie, a wszyscy zawodnicy obdarowani wspaniałymi nagrodami i upominkami.

Organizator  konkursu: Katarzyna Kimszal

Praktyki - Malaga 2019 cz.2

Spróbuj jak smakuje bezpieczeństwo

Praktyki - Malaga 2019

Praktyki - Cordoba 2017

Film o historii ZSEG

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com