godlo

 

Harmonogram matur        Harmonogram egzaminów zawodowych  (hasło u wychowawcy)

Przyszedł czas na kolejną odsłonę projektu "Innowacje w zakresie kształcenia i szkolenia zawodowego dla rynku pracy". Tym razem grupa 12 uczniów  z ZSE-G wraz z opiekunami w terminie od 21 do 25 października 2019r. gościła w Ostrawie. Nasze spotkanie rozpoczęło się od wizyty w szkole gospodarza: AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství, którą mogliśmy poznać "od podszewki". Potem zwiedzaliśmy miasto zabytków, techniki, zabawy i sztuki. Dech w piersiach zaparł wszystkim widok na szeroką okolicę z Wieży Widokowej zlokalizowanej w Nowym Ratuszu. Zaliczyliśmy Plac Tomasza Masaryka, którego główny trakt został wytyczony w średniowieczu, Katedrę Boskiego Zbawiciela z 1889 r. oraz Vitkovice, wpisane na listę Europejskiego Dziedzictwa Kulturowego, unikalny obszar przemysłowy zamieniony w niezwykły świat techniki. Zobaczyliśmy wzgórze Landek, gdzie znajduje się największe muzeum górnicze w Czechach, no i oczywiście Browar Radegast. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy znany Zakład produkcji tortów miodowych Marlenka, gdzie "od kuchni" mieliśmy okazję podejrzeć produkcję ciasta o armeńskich korzeniach.

Aktywnie uczestniczyliśmy w licznych warsztatach: kucharskich, kelnerskich, "Flair", gdzie pod okiem najlepszych fachowców zdobywaliśmy kolejne doświadczenia i umiejętności. Mogliśmy również obejrzeć i dokładnie poznać pracę hoteli i pensjonatów czeskich, m.in. pensjonat Juraszek i Cattaleya.

Udział w projekcie nie tylko zintegrował grupę polsko-czeską, ale dał możliwość poznania obcego języka, kultury i tradycji kraju, a przede wszystkim wzbogacił o wiedzę niezbędną na rynku pracy. Czekamy więc z niecierpliwością na kolejne zaplanowane spotkania.

Opiekunowie: Joanna Ignasiak i Ewelina Tkacz

Praktyki - Malaga 2019 cz.2

Spróbuj jak smakuje bezpieczeństwo

Praktyki - Malaga 2019

Praktyki - Cordoba 2017

Film o historii ZSEG

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com