godlo

 

Harmonogram matur        Harmonogram egzaminów zawodowych  (hasło u wychowawcy)

Jak co roku, 8 listopada w naszej szkole organizowane jest Święto Patrona, które jest formą kształcenia regionalnego. Listopad to miesiąc szczególny. Świętujemy rocznicę odzyskania niepodległości, która zbiega się z rocznicą powołania do życia Macierzy Ziemi Cieszyńskiej i nadania jej imienia nasze szkole. W tym roku zajęcia dydaktyczne odbywają się zgodnie z planem, a w obchodach uczestniczą przedstawiciele klas pierwszych (2 osoby wyznaczone przez wychowawców) i osoby zainteresowane regionalizmem. W tym dniu podczas uroczystej akademii o godz. 8.30 odbędzie się pasowanie uczniów klas pierwszych i przyjęcie ich w poczet naszej szkolnej społeczności. Po akademii w auli o godz. 9.30 spotkają się uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Gwary. Będzie można także przejrzeć i zakupić wydawnictwa macierzowe, zobaczyć stroje ludowe, posłuchać mowy ojców. Dzień Patrona Szkoły i Międzyszkolny Konkurs Gwary służy utrwaleniu wśród młodzieży tradycji i bogatej kultury regionu - to jedna z form poznawania własnych korzeni i budowania świadomości posiadania małej ojczyzny. Nauczyciele poloniści i Macierzowcy organizują te obchody "W szacunku tym, co byli i w darze tym, co będą.." Zapraszamy do udziału!

 

Plan obchodów Święta Patrona Szkoły:

godz. 8.30 uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły i Rocznicy Niepodległości

ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych

wręczenie honorowej odznaki ZSEG "Przyjaciel Szkoły"

zaprezentowanie historii MZC

wręczenie dyplomów i nagród laureatom Konkursu Wiedzy o MZC

program artystyczny

W akademii uczestniczą klasy 1TŻG, 1 ERG, 1ERP

godz. 9.30 Międzyszkolny Konkurs Gwary

uczestniczą w nim zaproszeni goście, przedstawiciele klas pierwszych, klasy 1 TŻG, 1ERG, 1ERP, 1 TUG, 1HKG, osoby zainteresowane regionalizmem

W przerwie konkursu - program artystyczny przygotowany przez Samorząd Uczniowski oraz quiz dla przedstawicieli klas pierwszych

Korytarz przed aulą - prezentacja i możliwość zakupu wydawnictw macierzowych, w tym Kalendarza Cieszyńskiego

Pozostałe klasy pierwsze wezmą udział w seansie filmowym w kinie. Harmonogram wyjścia pojawi się na stronie szkoły w przyszłym tygodniu.

Komisja Humanistyczna

Praktyki - Malaga 2019 cz.2

Spróbuj jak smakuje bezpieczeństwo

Praktyki - Malaga 2019

Praktyki - Cordoba 2017

Film o historii ZSEG

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic is designed by JoomlaShine.com