godlo

 

Zgodnie z harmonogramem, przy pięknej pogodzie, dokładnie o godz. 10,00 w dniu 30 maja na grillowisku "Pod Wałką", pani wicedyrektor szkoły Wiesława Mrozińska-Dzięgiel rozpoczęła imprezę biegową, a mianowicie, Bieg na 100 km z udziałem 100 uczestników z okazji 100 lecia ZSEG w Cieszynie.

Krótkie, lecz jak zwykle humorystyczne przemówienie wygłosił główny prowadzący imprezę, były nauczyciel Jubilatki, Witold Sztoler. Obecnie jest on wykładowcą wychowania fizycznego w Filii UŚ w Cieszynie, znany z dużego poczucia humoru, także podczas prowadzenia swoich zajęć. Swoją obecnością imprezę zaszczycił także Tadeusz Glos, wieloletni przewodniczący komisji oraz metodyk wychowania fizycznego

Po, rozgrzewce przy muzyce, którą przeprowadziła nasza nauczycielka wychowania fizycznego, Jolanta Nowak, chętni do biegu, w ilości przekraczającej sto osób (tyle było skorych do jego udziału), a składających się z nauczycieli, pracownika szkoły, absolwentów i obecnych uczniów, zastali podzieleni na 10 grup biegowych. Każdy z uczestników miał do przebiegnięcia dystans 1 km. Grupy, pierwsza o godz.10,30, startowały po sobie, po kolei, lecz każda dopiero wówczas, gdy wszyscy jej poszczególni uczestnicy zmierzyli się z określonym dystansem 1 km. Ekipy w swym składzie były mieszane, dobór do nich był przypadkowy, znaleźli się w nich zarówno, nauczyciele, pracownicy, absolwenci, oraz uczniowie dziewczęta i chłopcy.

Nie liczył się wyczyn-wynik, lecz celem biegu było pokonanie dystansu 1 km i jego ukończenie. Wytrzymalsi dostosowywali swoje tempo do mniej wytrzymałych.

Nad bezpieczeństwem każdej biegającej grupy, czuwał, pilotując je, nauczyciel wychowania fizycznego, Wiesław Wojnar, który pokonywał na rowerze10-cio krotnie ustaloną trasę biegową.

Wśród nauczycieli w historycznym biegu wzięli czynny udział: Edward Sekuła, Grzegorz Krużołek, Przemysław Holisz, Joanna Ogierman, Jolanta Nowak, Grzegorz Żwak, Sylwia Kuczera.

Absolwentów reprezentowali: Patryk Żbel, Tomasz Cieślar, Kinga Karolewska, Magdalena Nowak, Łukasz Kopiec, Sylwia Morcinek, oraz Zygmunt Szotek-emerytowany pracownik szkoły.

Uczniowie wywodzili się prawie z wszystkich klas, a najliczniejszą reprezentację wystawiła klasa 2gb.

Opiekę gastronomiczną sprawowała koleżanka Barbara Płusa. Po biegu, goście, uczestnicy i organizatorzy, raczyli się tortem w wykonaniu cukierników ze szkoły: Jarosława Parchańskiego i Krzysztofa Wieszczka z klasy 2sc, ciastem upieczonym przez Aleksandrę Stoszek z klasy 2gb. Specjałami z grilla, w części zasponsorowanymi przez firmę Rajskie Smaki pana Wincentego Ciupki, zajęli się szkolni kucharze: Agata Ciupka, Konrad Waliczek i Dawid Maryan z klasy 3ka.

Oprawę muzyczną imprezy zapewniła koleżanka Agata Gacoń.

Bieg na 100 lecie Szkoły był bardzo udanym wydarzeniem sportowym i być może, znowu w tej, lub podobnej formie, żywimy taką nadzieję, zostanie przeprowadzony za kolejne 100 lat przez nasze przyszłe pokolenie.

Organizatorzy, czyli nauczyciele wychowania fizycznego ZSEG, dziękują wszystkim gościom i uczestnikom, za udział, wspaniałą sportową atmosferę i sprawne przeprowadzenie imprezy.

Opracował: Wiesław Wojnar

 

 

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com