Poznaj Polskę 2022

W dniach 11–13 maja klasa 3 TUP brała udział w wycieczce zorganizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę 2022”.

Pierwszy dzień części wycieczki dofinansowanej ze środków programu „Poznaj Polskę 2022” uczniowie rozpoczęli od zwiedzania Kanału Elbląskiego uczestnicząc w czterogodzinnym rejsie statkiem. Następnie przejechaliśmy do Fromborka, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Kopernika oraz zespół katedralny wraz z całym wzgórzem katedralnym. Późnym popołudniem ruszyliśmy do Olsztyna na nocleg.

W kolejnym dniu wycieczki najpierw odwiedziliśmy Ośrodek Rzemiosł Zapomnianych w Gadach a następnie zwiedziliśmy Sanktuarium Pielgrzymkowe w Świętej Lipce. Tu uczestniczyliśmy również w prezentacji barokowych organów. Popołudniu przez Mrągowo i Biskupiec wróciliśmy do Olsztyna na nocleg.

Ostatniego dnia wycieczki udaliśmy się na spacer po olsztyńskiej starówce a następnie uczestniczyliśmy w seansie edukacyjnym w planetarium. Popołudniu ruszyliśmy w drogę powrotną, do domu docierając w godzinach nocnych.

Maksymilian Kuśka

Uczestnicy wycieczki na tle wejścia do olsztyńskiego planetarium.
Uczestnicy wycieczki przed Muzeum Mikołaja Kopernika we Flomborku.
Uczestnicy wycieczki przed Ośroskiem Rzemiosła Zapomnianych w Gadach.
Uczestnicy wycieczki przed fromborską katedrą.
Uczestnicy wycieczki przed sanktuarium w Świętej Lipce.
Uczestnicy wycieczki statku na Kanale Elbląskim.

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu