DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

19 maja - Dzień Dobrych Uczynków, czyli święto społecznych i bezinteresownych działań.

W życiu każdego z nas musi znaleźć się miejsce na drobne uczynki, które w mniejszym bądź większym stopniu zmienią świat na lepsze. A już na pewno sprawią, że poczujemy się lepiej. Zrób dobry uczynek w środku maja. Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni.
Pomysłodawcą święta jest Fundacja Ekologiczna Arka. Jej członkowie wpadli na taki pomysł w 2005 roku i do dziś promują tę inicjatywę w społeczeństwie. Arka zachęca do dobrych uczynków zarówno wobec ludzi, jak i zwierząt czy środowiska naturalnego. Można się zastanawiać co to jest dobry uczynek, czy się opłaca, po co to robić, dla kogo… A może trzeba się po prostu rozejrzeć wokół siebie i działać, nie czekając na zachętę! Pole do popisu jest ogromne, od recyklingu, przez oszczędzanie energii, pomoc potrzebującym, a na  szacunku do natury kończąc.

Dzień Dobrych Uczynków jest integrującym świętem wszystkich osób, dla których gest pomocy staje się symbolem trwałych więzi społecznych. Włączcie się do akcji !!! 

Biblioteka szkolna

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu