IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ!!!

         Nasza szkoła uczestniczy w realizacji ogólnopolskiej kampanii społecznej pt. "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj". To już IV edycja projektu, który dotyczy tworzenia i pisania kartek świątecznych, by zwrócić uwagę wszystkich, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, wspólne spędzanie czasu wolnego, kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych do najbliższych w świecie zdominowanym przez nowe technologie.

Dlaczego wysyłanie kartek jest ważne:

  • sprawiają ogromną radość odbiorcy,
  • to szansa, by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych (wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy za każdym razem, gdy na nie spoglądamy),
  • napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować, nie potrzebujemy do tego stałego połączenia, wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich,
  • poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów, podkreślamy wyjątkowość osób, do których wysłaliśmy kartkę świąteczną,
  • stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny,
  • to dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne,
  • to naprawdę łatwe i fajne.

Tak więc zróbmy to RAZEM!!! Szczegóły znajdziecie na stronie projektu: https://idaswieta.com

Biblioteka zaprasza do Konkursu na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami. Na Wasze prace czekamy do 20 grudnia.

Biblioteka szkolna

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu