Biblioteka szkolna przypomina o Międzynarodowym Dniu Praw Dziecka

Dzień 20 listopada to święto obchodzone w rocznicę uchwalenia w 1989 roku przez ONZ Konwencji o Prawach Dziecka, z której inicjatywą wystąpiła Polska. Warto porozmawiać o tym, po co są prawa, także prawa dziecka, o czym informują, co zapewniają. Sięgnijmy po książkę 12 ważnych praw autorstwa znanych polskich pisarzy, takich jak: Anna Onichimowska, Eliza Piotrowska, Joanna Krzyżanek, Anna Sójka, Maria Ewa Letki, Liliana Fabisińska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Stelmaszyk, Renata Piątkowska, Maria Szarf, Zofia Stanecka, Marcin Pałasz, którzy napisali „niebanalną, bez nadęcia i patosu, niezwykle ciepłą książkę ”. Możecie przeczytać także wiersz Marcina Brykczyńskiego O PRAWACH DZIECKA, posłuchać piosenki o prawach dziecka:

https://www.youtube.com/watch?v=Mudintn3BM4

Biblioteka szkolna

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu