PATRONI 2021 ROKU

Sejm RP ustanowił następujacych patronów 2021 roku:

STANISŁAW LEM ( uznany za najwybitniejszego przedstawiciela polskiej fantastyki i jednego z najpoczytniejszych pisarzy science-fiction na świecie), CYPRIAN KAMIL NORWID ( poeta, dramatopisarz, artysta, doceniony za "twórczy wkład w nowoczesną polską literaturę i kulturę"), KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI ( wybitny przedstawiciel poetów pokolenia Kolumbów), TADEUSZ RÓŻEWICZ ( poeta, dramaturg, prozaik, scenarzysta, baczny obserwator życia codziennego, społecznego i politycznego), kard. STEFAN WYSZYŃSKI ( głosiciel uniwersalnych wartosci chrześcijańskich, mąż stanu) oraz KONSTYTUCJA 3 MAJA ( wprowadzająca trójpodział władzy, gwarancję swobód obywatelskich, tradycje chrzescijańskie i wartosci Oświecenia).

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu