Konkurs Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu.

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów naszej szkoły( niezależnie od profilu) do sali 49,  w najbliższy czwartek, 10 czerwca,

o godz. 12.30

na  Konkurs Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu. Celem konkursu jest ożywienie i pogłębienie wiedzy o racjonalnym żywieniu oraz pobudzenie zainteresowań zdrowym stylem życia i aktywnymi formami spędzania wolnego czasu. Konkurs zostanie przeprowadzony w formie on-line. 

Pamiętajmy o 4-5 posiłkach w ciągu dnia. Małe porcje,  jedzone w regularnych odstępach czasu, najlepiej co 3-4 godziny zapewniają dobre samopoczucie oraz zapobiegają gwałtownym skokom poziomu cukru we krwi. Ponadto przyczyniają się również do uregulowania metabolizmu, dzięki czemu łatwiej jest nam utrzymać prawidłową masę ciała. Pomiędzy posiłkami należy pamiętać również o piciu dużej ilości wody mineralnej lub przegotowanej - ok. 8 szklanek wody. Jeśli połączymy to z regularną aktywnością fizyczną - zadbamy o naszą kondycję oraz poprawimy ogólne samopoczucie. Nadchodzą wakacje, czas który warto poświęcić własnemu zdrowiu i samopoczuciu.

 Czekamy na Was!

 Dorota Przyłęcka, Grażyna Ramisz

 

AP

Copyrights 2020 By ZSEG Created By StronyDlafirm.eu