Dnia 5 czerwca 2024 uczniowie naszej szkoły - Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, a dokładniej uczniowie klasy 1TET, wyjechali wcześnie rano wraz z opiekunami: Aleksandrą Trędą i Aleksandrą Pilorz do Koszęcina, aby wziąć udział w finale XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Edukacja regionalna w szkole”.
Przygotowania do tego wielkiego dnia trwały długo, ponieważ uczniowie musieli przejść aż dwa etapy konkursowe. Zarówno etap pierwszy, jak i drugi, choć nie były łatwe, dla naszych uczniów nie stanowiły większej bariery – przeszli je śpiewająco, a właściwe tańcząco i teatralnie, bo w dużej mierze na tych umiejętnościach opierał się cały konkurs. 

  

Ostatecznie - po ciężkim pojedynku z grupami z całego Śląska - nasi uczniowie: Amieliia Toman, Milena Stanisławska, Kacper Mikulicz, Kostya Budnikov, Emilia Gruszka, Kamila Cieślar i Honorata Szkucik zajęli III miejsce, udowadniając, że ZSEG to nie tylko świetni ekonomiści, gastronomowie czy informatycy, ale także aktorzy i humaniści!

   
Należy podkreślić, że pomimo iż konkurs miał już 14 odsłonę, to w kategorii szkół ponadpodstawowych Ziemia Cieszyńska była reprezentowana po raz pierwszy i od razu z sukcesem! 

Dziękujemy wszystkim za pełne zaangażowanie w przygotowanie i realizację tego projektu, a uczniom ZSEG życzymy rozwijania talentów i pasji na miarę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk", w którego koncercie mogliśmy uczestniczyć po zakończeniu potyczek konkursowych w Koszęcinie.