godlo

 

pracownie

Klasa 2ga wraz z wychowaczynią p. Dorotą Przyłęcką, postanowiła włączyć się w działania Szkolnego Klubu Wolontariusza i wspólnie z wolontariuszami zorganizować mikołajkowe spotkanie z mieszkańcami DPS "Pogodna Jesień" w Cieszynie. 4 grudnia, w przededniu Dnia Wolontariusza wybraliśmy się wszyscy z wizytą do seniorów. Zaśpiewaliśmy wspólnie świąteczne piosenki, porozmawialiśmy, przedstawiliśmy śmieszne scenki, pośpiewaliśmy "po naszymu", poczęstowaliśmy się słodyczami i ciepłymi napojami,  a co najważniejsze wywołaliśmy uśmiech na twarzach mieszkańców. Mikołaj w towarzystwie "anielic" i "diabołków" wręczył pierniki własnoręcznie upieczone i przyozdobione przez młodzież. Po spotkaniu młodzież zwiedziła  pracownie plastyczne i galerię prac wykonanych przez mieszkańców Domu. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze i może niektórzy z odwiedzających zdecydują się częściej poświęcać swój wolny czas innym i zacząć swoją przygodę z wolontariatem, czyli z czym? Są różne definicje, ale zamiast szukać tej idealnej czy też próbować tworzyć ją według własnych potrzeb, można rozumieć wolontariat jako nabywanie praktyki w niesieniu różnorodnej pomocy( nie tylko ludziom). Wolontariat jest m.in. szansą na wypełnienie pustki, którą niejednokrotnie odczuwa się w dzisiejszym skomercjalizowanym świecie, przez coś sensownego, a pomoc niesiona innym ma sens. Każdy ma coś, w czym jest dobry, coś, czym może podzielić się z innymi. Wolontariat daje szansę tym, którzy nie potrafią odnaleźć się w innych dziedzinach. „Pomaganie pomaga również temu, który pomaga”. WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM ŻYCZYMY POGODY DUCHA I WYTRWAŁOŚCI W DZIAŁANIU!!!

100-lecie ZSEG

Praktyki w Granadzie 2017

Praktyki - Cordoba 2017

Robert Sowa w ZSEG

Jak zrobić drink bezalkoholowy na herbacie?

POLONEZ "Pan Tadeusz"

"Polsko-ukraiński most ponad granicami"

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com