godlo

 

pracownie

Dzień Patrona Szkoły ma na celu propagowanie tradycji, regionalizmu w ramach programu "Znać swoje korzenie". W tym roku szkolnym odbył się 10 listopada.

Święto Patrona Szkoły

8.30 - rozpoczęła się uroczysta akademia. Młodzież klas pierwszych złożyła ślubowanie. Pani dyrektor Lilianna Zemła w symbolicznym geście dokonała aktu pasowania. Wręczono Honorowe Odznaki Zasłużony dla ZSEG. W tym roku otrzymali je: pan Zygmunt Szotek i pan Jan Polok. Dzięki ich pracy, zaangażowaniu nasza szkoła może się rozwijać. Następnie wręczono nagrody laureatom Szkolnego Konkursu Wiedzy o MZC. I miejsce - Małgorzata Krawczyk 1ea, II miejsce - Natalia Suszka 1ea, III miejsce - Lena Prandzioch 1tu.

Następnie głos zabrała pani prezes ZG MZC i przedstawiła zakres działania organizacji patronki naszej szkoły. Z kolei pan Maksymilian Kuśka zaprezentował stroje regionalne. Spotkanie zakończyło się ciekawym i refleksyjnym programem artystycznym z okazji Święta Niepodległości przygotowanym przez panią Olgę Lorek - Brak oraz młodzież klasy 4ea.

O godzinie 10.00 rozpoczął się Międzyszkolny Konkurs Gwary.

Uczestnicy to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Jury w składzie: pani Marta Kawulok, pan Bronisław Brudny, pani Janina Guziur oraz pan Maksymilian Kuśka wyłoniło laureatów. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom.

I miejsce - Kacper Legierski "Tacikowo pielgrzymka" ZST oraz Zespół: Karolina Kobielusz, Wiktoria Kohut, Julia Polak, Anna Branny, Julia Jedzok, Szymon Marczak, Bartosz Rakowski, Anna Wenglorz, Robert Wołowiec, Julianna Branny, Jakub Bielesz "Wesele górali istebniańskich" II L.O. im. M. Kopernika.

II miejsce - Łukasz Juroszek "Jak to baba ze świata zbałamonciła"ZST

III miejsce - Gabriela Kiełkowska "W każdym kątku po dzieciontku" ZSEG

Wyróżnienia - Antoni Juroszek "Jako Jano z jelitami chodzowoł do piekła" L.O. Wisła, Łukasz Kukuczka "Jako mnie Janko muzykom zaścipił" ZST, Estera Witoszek ZSEG.

Nagroda Publiczności - Jerzy Witoszek "Brele" II L.O. im. M. Kopernika

W przerwie program artystyczny zaprezentowała młodzież naszej szkoły. Dziekujemy młodzieży, opiekunom - p. Lucynie Nowak - Agusi i p. Agacie Gacoń oraz artystom prezentującym się na scenie. Nasi goście i uczestnicy konkursu mogli spotkać się w kawiarence, którą przygotowały pani Anna Petrek i Krystyna Obszarny z młodzieżą klasy 1ga. Prezentacja strojów była możliwa dzięki panu Maksymilianowi Kuśce oraz uczniom - Anecie Cieślar 4ea i Kacprowi Kamieńskiemu 2gb. Dyplomy opracowała pani Joanna Kajstura wraz z młodzieżą z klasy 4ea.Nad stroną techniczną czuwał pan dyrektor Leszek Pindur i uczeń klasy 4ea.Dzień Patrona Szkoły mógł się odbyć tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób, nauczycieli, pracowników obsługi i uczniów. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Wkrótce pojawi się na stronie szkoły fotorelacja.

Komisja Humanistyczna

 

100-lecie ZSEG

Praktyki w Granadzie 2017

Praktyki - Cordoba 2017

Robert Sowa w ZSEG

Jak zrobić drink bezalkoholowy na herbacie?

POLONEZ "Pan Tadeusz"

"Polsko-ukraiński most ponad granicami"

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com