godlo

 

1.sm  

Dnia 22.05.2017r. w Zespole Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie odbyła się pierwsza edycja Beskidzkiego Konkursu Młodych Cukierników. Konkurs ten został zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie przy współpracy z Małą Akademią Mistrzostwa Zawodowego. Z ramienia MAMZ organizatorem był Szymon Konkol, natomiast z ZSEG - Dorota Przyłęcka i Dorota Urbańczyk.

Współorganizatorami konkursu byli: Savpol sp z o.o. ZPC Wysłucha, Mała Akademia Mistrzostwa Zawodowego, Manufaktura Smaku - Beskid-Centrum Brenna , Spółdzielnia Mleczarska w Bażanowicach, Cukiernia Bajka – Górki Wielkie, Patron medialny: Mistrz Branży, G A S T R O N A . P L

Tematem przewodnim konkursu był Tort wykonany zgodnie z zasadami dekoracji w stylu angielskim.

W konkursie uczestniczyło 7 zespołów dwuosobowych z 5 szkół Polski i Czech:
z Bielska-Białej, Skoczowa, Jastrzębia Zdroju, Cieszyna oraz z Czeskiego Cieszyna

Młodzi cukiernicy w ciągu 3 godzin mieli wykonać tort w stylu angielskim. Każda drużyna miała obowiązek użyć do dekoracji swojego dzieła masy cukrowej marki Callebaut z zastosowaniem, lub bez zastosowania barwników spożywczych marki Food Color udostępnionych przez organizatora

Uczestnicy zaskoczyli jurorów ciekawymi połączeniami smakowymi jak też umiejętnym obłożeniem tortu masą cukrową. W dekoracji tortów przeważały motywy kwiatowe, ale pojawiły się też figurki kreskówek. Jury zwracało uwagę na staranne wykończenie dekoracji i dopracowanie detali oraz walory smakowe gotowego tortu.

Adepci sztuki cukierniczej wykazali się wielkim talentem i pomysłowością – wszystkie torty zostały pięknie udekorowane.

Pracę uczniów oceniali:

 • Krzysztof Wysłucha - mistrz cukierniczy i piekarski, lider Małej Akademii Mistrzostwa Zawodowego
 • Teresa Trzaskalik - technolog, specjalistka dekoracji cukierniczej i karmelarstwa
 • Natalia Aurora Ignacek - sugarcrafterka, dziennikarka branżowa
 • Izabela Greń - Manufaktura Smaku Beskid Centrum w Brennej

Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Kisiała i Paulina Ceremuga z kl 2ga, Karolina Grim i Karolina Cholewka z kl. 1ga, Małgorzata Greń i Kinga Chujeba z kl. 3hg.

Zwycięski tort zaskoczył jurorów pokrzywowym smakiem. Biszkopt przekładany był ganachem czekoladowo-maślanym oraz galaretką z wiśniówki.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce: Mateusz Karczmarczyk, Izabela Wróbel - Skoczów

II miejsce: Patrycja Zwardoń, Paulina Piecha z Bielska Białej

III miejsce: Anna Byrtusová, Eva Maroszová  - Český Těšín

 GALERIA

Gratulujemy i do zobaczenia za rok na II BKMC!

Kulinarne piatki

EkoGa

Stowarzyszenie Dla Rozwoju Przedsiębiorczości, Edukacji i Kultury Młodzieży „EKoGa” prosi o przekazanie 1% podatku:

nr KRS: 0000267283

Praktyki w Granadzie 2017

Praktyki - Cordoba 2017

Robert Sowa w ZSEG

Jak zrobić drink bezalkoholowy na herbacie?

POLONEZ "Pan Tadeusz"

"Polsko-ukraiński most ponad granicami"

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
 1. Serwis nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w plikach cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w celu:
 5. dostosowania zawartości stron internetowych Serwisu do preferencji Użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika Serwisu i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb;
 6. tworzenia statystyk, które pomagają zrozumieć, w jaki sposób Użytkownicy Serwisu korzystają ze stron internetowych, co umożliwia ulepszanie ich struktury i zawartości;
 7. utrzymanie sesji Użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której Użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
 8. W ramach Serwisu stosowane są następujące rodzaje plików cookies:
 9. „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach Serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 10. pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach Serwisu;
 11. „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych Serwisu;
 12. „funkcjonalne” pliki cookies, umożliwiające „zapamiętanie” wybranych przez Użytkownika ustawień i personalizację interfejsu Użytkownika, np. w zakresie wybranego języka lub regionu, z którego pochodzi Użytkownik, rozmiaru czcionki, wyglądu strony internetowej itp.;
 13. „reklamowe” pliki cookies, umożliwiające dostarczanie Użytkownikom treści reklamowych bardziej dostosowanych do ich zainteresowań.
 14. W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących plików cookies. Ustawienia te mogą zostać zmienione w szczególności w taki sposób, aby blokować automatyczną obsługę plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej bądź informować o ich każdorazowym zamieszczeniu w urządzeniu Użytkownika Serwisu. Szczegółowe informacje o możliwości i sposobach obsługi plików cookies dostępne są w ustawieniach oprogramowania (przeglądarki internetowej).
 15. Operator Serwisu informuje, że ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 16. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i wykorzystywane mogą być również przez współpracujących z operatorem Serwisu reklamodawców oraz partnerów.
JSN Epic template designed by JoomlaShine.com